NBA : LeBron James - The Chosen 1 |
LeBron James - The Chosen 1
bball.hu 2008.10.01. 16:22
Szemtelenül fiatal, hihetetlenül dinamikus, veszélyesen képzett és mindehhez még elképesztően tehetséges is. Játéka olyan elemi erővel tör fel, hogy képes elbizonytalanítani a leghatározottabb ellenfelet is, és egy pillanatnyi kétséget sem hagy afelől, hogy az ő akarata fog érvényesülni. A kosárlabdapályák királya azonban nem készen kapta a sikert, keményen megdolgozott érte, és dolgozik ma is, lankadaltan hittel és elszántsággal.
Pedig 1984-ben, kicsit több mint 23 évvel ezelőtt nem sokan gondolták volna, hogy egy valódi amerikai álom születik két nappal szilveszter éjszakája előtt, amikor egy eldugott kis Akron-i kórházban a 16 éves Gloria James életet adott egy kisfiúnak. A gyerek egy futó kapcsolat gyümölcseként fogant, apja sohasem érdeklődött utána, így az anya nevét írják a kartonjára, aki maga is gyerek volt még. A kórházból a nagymamához költöznek, és az itt töltött három év viszonylagos nyugalomban telik számukra. Minden bizonytalanná vált viszont, amikor 1987 karácsonyán a nagymama szívinfarktusban meghalt. Nem volt hová menni, és Gloria lába alól kicsúszott a talaj.
A kis LeBron James hamar kénytelen volt megtanulni, hogy csak magára számíthat. Anyja egyik kapcsolatból a másikba szédült, elkeseredetten keresve a férfit, akiben társra lel magának és apára a kisfiának. Mindez azonban nem úgy sült el, ahogy szerette volna. LeBron túl sok időt töltött más családoknál, és szemtanúja volt, amikor anyja egyik élettársát kokain terjesztésért letartóztatják a rendőrök. Egyik albérletből a másikba költöztek, állandó anyagi problémáik voltak, Gloria alkalmi munkákból igyekezett fenntartani magukat, de ez egyre nehezebbé vált, nem volt hová fordulniuk.
"Sok olyan dolgot láttam 4-5 éves kissrácként, amit nem lett volna szabad" - mondja James visszaemlékezéseiben, de nem tesz szemrehányást. A kilátástalan helyzetben a Walker család sietett a fiatal anya és kisfia segítségére. Egy futball mérkőzésen találkoztak, ahol az akkor 8 éves LeBron a Frank Walker által edzett csapat ellen brillírozott.
"Magas, vékony, pálcikalábú kisfiú volt, félénk és csendes. Az anyján látszott, hogy nehéz időszakon megy át és segítségre volt szüksége. Azon tanakodtunk, hogyan segíthetnénk. LeBron sokat hiányzott az iskolából, és Gloria nem tudta jobb belátásra bírni. Meghívtuk őket magunkhoz, összebarátkoztunk és egy időre mindketten nálunk maradtak" - meséli Pam Walker mosolyogva. Felkarolták őket és ott segítettek, ahol lehetett. A kötődés olyan szoros, hogy a mai napig minden Hálaadást együtt töltenek. Ez a találkozás egy életre meghatározta LeBron sorsát.
A kis James nagyon sok időt tölt a Walker családnál, kiegyensúlyozott és nyugodt életvitelük kezdetben szokatlan az állandó bizonytalansághoz edződött gyereknek, de hamar feloldódik és kiveszi részét a család mindennapjaiból. Céltudatosságot, udvariasságot, fegyelmet és bizalmat tanul, míg anyja külön utakon jár és igyekszik rendbe hozni az életét. "Elmagyaráztuk neki, mit és hogyan kell tennie, ha azt akarja, hogy tiszteljék és szeressék. Nem kapott kibúvót a házimunka alól sem, és a leckét is mindig meg kellett írnia. A jegyei gyorsan javultak, nem kellett noszogatni, megszerette az iskolát" - emlékszik tovább Pam. "LeBron hihetetlenül gyorsan képes alkalmazkodni. Nagyon gyorsan tanul és ha ismeretlen dologgal találkozik, azt igyekszik mihamarabb megismerni és feltérképezni. Már gyerekként ilyen volt. Kíváncsi és érdeklődő, de ugyanakkor látszólag zárkózott is." - folytatja Frank Walker.
LeBron 8 éves, amikor egy őszi napon Frank Walker, a családfő, egy kosárlabdát ad az unatkozó kissrác kezébe. James eddig is játszogatott már, de csak gyereklabdákkal. Ezúttal azonban egy valódi kosárlabdát fogott a kezében. "Sokáig csak fogta és nézte, mint egy ajándékot szokás. Aztán pattogtatni kezdte. Sosem láttam még olyan boldognak és elszántnak" - emlékszik Walker erre a pillanatra. Három éven keresztül mindennap kosaraznak, - egészen addig, míg a fiú vissza nem költözik az anyjához - és LeBron szinte szívja magába a játékot, szenvedélyesen megszereti, lételemévé válik és hamarosan túlnő játékostársain. Walker annak ellenére a kosárlabda felé tereli, hogy ő maga fociedzőként is látja a tehetséget James-ben.
"Így utólag visszatekintve egészen hihetetlen, amit tettek értem. Befogadtak, kötelességtudatra neveltek, felelősséget raktak rám. Hirtelen lett egy családom, egy apával és egy anyával, egy báttyal és két húggal és ez akkor egészen hihetetlen élmény volt számomra. Felnyitották a szemem, hogy így is lehet élni és nagyon sokat köszönhetek nekik. Nélkülük nem lennék az, aki ma vagyok, nem tartanék itt és nem így élném az életem. Igyekszem úgy nevelni a gyerekeimet, ahogy ők neveltek engem. Többet akarok adni nekik, mint amit én kaptam." - mondja James nevelőszüleiről. - "A mai napig sokat beszélünk, Pam rendszeresen sms-ezik, szól, ha gondja támad Frankie-vel (a fia) és ilyenkor szívesen elbeszélgetek vele."
Az általános iskolában James nehezen barátkozik, a tanulás nem igazán köti le, a sportban éli ki magát. Kosarazik és focizik, mindkét sportban messze túlszárnyalja korosztályát. Fizikai adottságai már ekkor egészen kivételesek: gyors, erős, robbanékony. Mindössze néhány sráccal kerül közelebbi kapcsolatba, de velük életreszóló barátságot kötnek. Egyikükön keresztül találkozik és ismerkedik meg Dru Joyce II-vel, aki amatőr csapatokat edz és azonnal meglátja a tehetséget a fiatal fiúban, fia barátjában. "Senki nem fogja elhinni, de alig tudott cselezni, amikor először láttam játszani. Hátat fordított a védőnek és a gyűrűnek, úgy próbált előrejutni. Csak a jobb kezét használta és általában minden labdát azonnal eldobott. Viszont nagyon gyors volt. Magas és gyors. Senki nem ért vissza hamarabb a pályán és a mozgása mindig nagyon rendezett volt. Az egyik meccs után beszélgettünk a passzokról. Arról, hogy a nagy NBA játékosok hogyan hozzák helyzetbe a társaikat és hogyan segítik őket pontokhoz. Még csak 10 éves volt, de nagyon figyelt. Másnap elkezdett passzolni edzésen." - meséli az edző.
Dru Joyce II edzeni kezdi LeBront és barátait (Frankie Walker, Dru Joyce III, Sian Cotton, Romeo Travis, Brandon Weems, Willie McGee), és szemtanúja James első kétkezes zsákolásának is, alig 14 évesen. Ekkor már a fiú és az edzője is tudja, hogy nagy dolgokra hivatott és mások is felfigyelnek rá.
"A zsákolás a játék egyik legjobb része. Felemelő pillanat a csapatunknak és a szurkolóinknak is. Lendületet, erőt ad." - nyilatkozza alig 14 évesen az iskolaújságnak.
Ebben az éven jelentkezik a Saint Vincent-Saint Mary (SVSM) Középiskolába, 3 barátjával együtt, akikkel elhatározzák, hogy egy csapatban akarnak játszani és együtt karriert építeni. Az NBA-ről álmodoznak, Michael Jordan-t csodálják, és örömük határtalan, amikor James megkapja az iskolától a legendás 23-as mezt. Már az első mérkőzéseken lehengerlő dominanciával érvényesíti akaratát a pályán és meghatározó játékossá válik. Az első évben 27-0-s mérleggel söprik le minden ellenfelüket és lesznek állami bajnokok. Ez mindenkit váratlanul ér, kivéve Jamest: "Győzni akarok. Semmi más nem érdekel" - mondja, és komolyan gondolja. Ösztönösen játszik, kiszámíthatatlanul, és ez megoldhatatlan feladat elé állítja az ellenfeleiket. Már 14 évesen 6 láb magas, de az első évet követő nyáron villámgyorsan nő még 4 inch-et, így 6-7 láb magasságával inkább tűnik felnőtt férfinek, mint 14-15 éves kölyöknek a pályán.
A másodévben már komoly híre van, azt suttogják, hogy a SVSM egy titkos fenomént tud a soraiban és egyértelmű bajnokesélyesként tartják őket számon. "Nem hiszek a nyomásban. Mindig is volt rajtam" - nyilatkozza James, utalva arra, amikor ebben az évben az első mérkőzésükön már 5000 ember szurkol nekik. LeBron könnyedén vezeti győzelemre csapatát és az őrületet már nem lehet megállítani. A csapat mérkőzéseit a gimnáziumi tornateremből áthelyezik az egyetem pályára, hogy a 15-20.000 szurkolót fogadni tudják. Az ezévi döntőt telt ház előtt játsszák, és James nemcsak a győzelmet szerzi meg a gimnáziumának, hanem begyűjti a torna "MVP"- trófeáját és minden idők legfiatalabb játékosaként elnyeri Ohio állam "Mr. Basketball" címét is, amit az ezt követően még kétszer söpör be.
A nyarat is kosarazással tölti, előbb az USA BasketBall Development Festival-on dönti meg a legtöbb szerzett pont rekordját (120 pont 5 mérkőzés alatt) és lesz a fesztivál MVP-je, majd az Adidas ABCD-camp-jén homályosítja el képességeivel és játékával az abban az évben draftra váró játékosokat. A tábor után a New York Times megszellőzteti, hogy a 16 éves James máris menne az NBA-be. Talán így is van, ennek ellenére sem az edzője, sem a Walker család nem enged az iskola fontosságából. Nem hagyják, hogy James-t elragadja a hirtelen jött népszerűség, időről-időre visszarángatják a földre. Ez nem mindig könnyű, mert a középiskolában ekkorra már minden róla szól. Az Adidas tábor után Michael Jordan meghívja egy kis külön edzésre, ahol Michael Finley, Juwan Howard és Penny Hardaway ellen játszik.
A harmadik évben még az állami bajnokság döntőjébe vezeti a SVSM focicsapatát is, de itt kikapnak. James-t a szezon közepén szerzett bal mutatóujj sérülése ráébreszti saját sérülékenységére, így abbahagyja a focit és végleg elkötelezi magát a kosárlabda mellett. Mindezt úgy, hogy az elvesztett focidöntőt több NFL ügynök és edző is figyelemmel kíséri, készen akár az azonnali szerződésre az ifjú titánnal. James meg sem hallgatja őket, az ő szeme előtt már egyedül a profi kosárlabda liga lebeg.
James családi nyomásra több főiskolát is meglátogat, köztük a Duke-ot is, ahol K-edző is szívesen látná csapatában. Sokan megkérdőjelezik, hogy valóban jelentkezni akart volna, mindenesetre mindenütt tárt karokkal várnák. A nagy felhajtás, óriási médiacirkusz és a sok pénz azonban sokkal vonzóbb, mint az egyetemi kosárlabdával tölthető évek. Hiába jó tanuló, elsősorban a kosárlabdának él, ezzel fekszik és ezzel kel. Ízig-vérig kosaras, amit a körülötte gyűrűző felhajtás is egyre egyértelműbbé tesz, mégis többé-kevésbé sikerül rendben tartani a fejét. Az egyik oldalról a Walker család és Joyce II nyújtottak stabil és sosem ingó támaszt a kamasz Lebronnak, míg az anyja lassan rendezi sorait és visszatér a fia életébe, akkor, amikor a legnagyobb szükség volt rá.
Kettejük kapcsolata nem mindig harmonikus, de mégis erős és eltéphetetlen köteléknek bizonyul. James a bicepszére tetováltatja anyja nevét, aki a mai napig "My Baby"-nek vagy "Bron-Bron"-nak szólítja kisfiát, mint gyerekkorában. Megismerkedik egy csendes és mindig mosolygós lánnyal, Savannah Brinson-nal, akivel a kapcsolatuk a mai napig tart. A szelíd, nyugodt lány nem kedveli a felhajtást, ami a kapcsolatukat a kezdetektől fogva övezi, szívesebben marad a háttérben.
17 éves, amikor a Nike és az Adidas már ádáz harcot vív a kézjegyéért, hogy magához láncolja a fiatal Jamest. Kobe Bryant is besegít egy kicsit a kampányolásba, amikor kilátogat egy mérkőzésére és egy amerikai zászlókkal díszített Adidas cipőt ajándékoz neki. Shaquille O'Neal is feltűnik a pálya szélén, megnézi magának a leendő ellenfelet, aki hamar egyértelműsíti, hogy számolni kell majd vele az NBA-ben is. Hiába azonban a kimagasló tehetség és hiába teszi ki szívét-lelkét a pályára James, ebben az évben elveszítik az állami bajnokság döntőjét. 20.000 ember skandálja LeBron nevét, de a csapattársai képtelenek felvenni a ritmusát, így meg kell elégedniük a második hellyel a bajnokságban.
James csalódott és dühös, annak ellenére, hogy 28 pontot átlagolt ebben az évben és a Gatorade, az USA Today és a Parade Magazin is a szezon legjobbjának választja saját házi szavazásán. Csalódottságát edzésbe fordítja át: napi 6-8 órát tölt el a konditeremben, a hét minden napján extra dobóedzéseket tart. Szenvedélyesen, önmagát nem kímélve akar jobbá, a legjobbá válni.
Akik látták már valaha játszani, azokat cseppet sem érdekli a pillanatnyi megtorpanás és az elvesztett döntő. Tehetsége, erőnléte, játéka és eltökéltsége szemet szúr bárkinek, aki ért a kosárlabdához. Így van ezzel John Lucas is, a Cleveland Cavaliers edzője is, aki jó ideje figyelte már a fiatal játékost és egy percig nem tétovázik. Próbajátékra hívja a 17 éves Jamest, ezzel súlyosan megsértve az NBA idevonatkozó szabályait, de mindez egyetlen pillanatra sem érdekeli: teljesen lenyűgözi James fizikai teljesítménye (könnyedén zsákolja át Jumaine Jones-t és Chris Mihm-et), az, hogy ahogy lát a pályán és ahogy váratlan, halálpontos passzokat oszt ki. Ez a kis felmérő-teszt 150.000 dollár büntetésbe és 2 meccs eltiltásba kerül Lucasnak, de ez egyáltalán nem zavarja: "Bármennyit megért volna. Elképesztő volt a srác. Tudtam, hogy meg kell szereznünk valahogy."
James a harmadik évet követő nyarat kosártornákon és gyakorlótáborokban akarja tölteni, de egy mérkőzésen eltöri a bal csuklóját, ami a pálya mellé kényszeríti. Ennek ellenére részt vesz a rendezvényeken, megcsillogtatva humorérzékét, amikor az Adidas szokásos évi ABCD tornájára Nike-ban érkezik, majd egy másik alkalommal néhány pár Adidas cipőt adományoz a Nike All Amerika programjának. Miután kiszórakozta magát, személyi edző segítéségével lendül újra formába.
A kényszerű szünet ráébreszti, hogy számára mindent a kosárlabda jelent, ami új motivációként jelentkezik a játékában. Az eddiginél is nagyobb lelkesedéssel és szenvedéllyel lép minden alkalommal pályára, még ha csak az utcán játszanak is a barátaival. A család és a gimnázium együttesen próbál normális életvitelt biztosítani a fiatal James-nek, de ez nem mindig egyszerű. Helyi és országos TV csatornák versengenek a SVSM meccseinek közvetítési jogáért, a jegyárak a magasba szöknek, folyamatos a teltház a mérkőzéseken, mindenki látni akarja LaBront. Ő pedig készséggel áll elébe.
Pózol a Sports Illustrated magazin címoldalán és évközben betölti a 18-at, együtt ünnepel Allen Iverson-nal é Jerome Bettis-szel. Az ünneplésre némi árnyékot vet egy "ajándék" Hummer, amivel saját magát lepi meg. Ez felkelti az adóhatóság figyelmét, mivel Ohio állam törvényei szerint 18 év alatti sportoló nem fogadhat el 100 $-nál nagyobb értékű juttatást. James-t az anyja kihúzza a pácból, kölcsönt vesz fel és igazolja, hogy a 80.000 dolláros kocsi az övé. LeBron hálából elviszi néhány körre a vadonatúj autón. Ez a kis incidens olyan médiavisszhangot kap, hogy azok is megismerik a nevét, akik nem követik a kosárlabda eseményeit.
Ekkorra már mindenkinek világos, aki kicsit is ismeri, hogy esze ágában sincs főiskolára menni. Ebben az évben még utoljára a döntőbe és győzelemre vezeti az SVSM csapatát, majd a 26. McDonald's All-American Kosártornán nyilatkozatot ad, amelyben közli a világgal, hogy jelölteti magát a következő évi NBA Drafton. A "LeBron Lottery" óriási izgalmat hoz, mindenki magának akarja a fiatal tehetséget.
Erre négy csapatnak van komolyabb esélye: Cleveland, Denver, Memphis és Toronto ügynökei és GM-jei éjszakákon át tanakodnak, miként kaparinthatják meg maguknak a játékjogát. A Cavs mesterének nincsenek aggályai, boldogan feláldozza Andre Millert és az egész szezonban vállalja a gyászos szereplést csapatával. Csakis James lebeg a szeme előtt és a taktika beválik. A Cavaliers-e a 2003-as Draft első választásának joga: A "Kiválasztott" pedig Cleveland-be szerződik.
Rookie-szerződést köt, ami jóval a maximális kereseti plafon alatt van, de ekkorra már régen nincsenek anyagi gondjai. Igent mond a Nike-nak egy 90 millió dolláros szerződésre, aláír a Coca-Colához és az Upper Deckhez. Számláján hirtelen több mint 100 millió dollár nyugszik, még mielőtt egyetlen percet is játszott volna az NBA-ben.
Érkezését a profi ligába éppoly fényes és rózsás várakozások előzik meg, mint általában bármelyik szereplését. A kritikusok azonban féltik a nagy felhajtástól, a túl hirtelen jött sok pénztől. Aggodalmuk alaptalan, James-re mindez egyáltalán nincs hatással. Azt leszámítva, hogy néhány hetente széles vigyorral az arcán horribilis összegű csekkeket vált be a banknál, összeszedett és koncentrált marad.
Első NBA szezonjában 21 pontot átlagol, a Cavs-t azonnal kiemelve a középszerű csapatok sorából. 2004 márciusában, újoncként 41 pontot dob és 13 lepattanót szed a New Jersey Nets ellen, 107-104-es győzelemre vezetve csapatát. Ezután áprilisban még kétszer ér el dupla-duplát. Senkiben nem merül fel kétség, hogy bármilyen jól is játszik a szintén rookie Carmelo Anthony és Dwyane Wade, ebben az évben az NBA- Év Újonca címet James zsebeli be. Rögtön az első szezonjában All-Star válogatott lesz és maradéktalanul kiélvezi a csillogást.
A kosárlabda iránti szenvedélye nem csillapodik, 2004-ben nagy várakozásokkal indul Athénba, 19 évesen a csapat legfiatalabb tagja. Munkamorálja már itt kiemeli a többiek közül: míg mások a kevés játéklehetőségre panaszkodnak, addig James csendben teszi a dolgát, végrehajtva mindent, amit az edző kér tőle. Ez azonban most még kevés, a csapategység hiányát nem tudja ellensúlyozni, az USA csapata nagy csalódásra bronzéremmel tér haza.
2004. október elején Savannah életet ad első közös kisfiuknak, LeBron James Jr.-nak. James határtalanul boldog, ahogy karjaiba veszi a kis trónörököst, kiélvezi az apaságot. ”Mindent meg akarok adni a fiamnak, amit én nem kaptam meg. Apának lenni nagyszerű érzés, felelős vagyok érte és azért, hogy mindent megkapjon, amire szüksége van. Élvezem minden pillanatát." - mondja.
Könnyen túlteszi magát az olimpiai szereplésen, fantasztikus szezont produkál, 27,2 pontos, 7,2 gólpasszos átlaggal. Ebben az évben ötször dob 40 pont felett, közte az emlékezetes 56 pontot a Toronto ellen. Eredményein ugyan nem látszik, de egy kis összezördülésbe keveredik az edzővel. Kettejük véleménye radikálisan eltér arról, miként juthatna a Cavaliers az NBA-döntőbe. Az esetet a szokásos médiacirkusz övezi, de James-ről most is lepereg a kritika.
A következő évben átlagai tovább emelkednek, 21 évesen újra All-Star válogatott és ezúttal elnyeri az All-Star MVP trófeát is, a Kelet csapata 122-120-ra győz. A Cavs új edzőt kap és gond nélkül menetelnek a Playoffba, ahol a Detroit állja újtukat. 7 meccs után búcsúznak. Még ebben az évben 60 millió dollár értékben szerződést hosszabbít a Cavaliers-szel, ami kevesebb ugyan, mint a maximum, de így lehetősége van elszerződni 2010-ben, ha akar.
Rátalál és a magasba emeli a show business is, társházigazdája az ESPY díjátadó gálának. 2007 decemberében a Forbes listáján átveszi a vezetést a legmagasabb éves bevétellel rendelkező 25 év alatti Top Keresők között. Éves bevétele 27 millió dollár körül mozog. Első afroamerikai férfiként kerül a Vogue magazin címlapjára Giselle Bündchen-nel, a képet pedig sokan túl agresszívnak és szexistának tartanak. A magazin szerint viszont csak pont annyira provokatív, amennyire szükséges. James a vállát vonogatja és a rá jellemző lezserséggel kezeli a helyzetet: "Bármihez is adom az arcomat, mindent kritizálnak. Kit érdekel, hogy mit mondanak mások? A borító nagyon jó lett, olyan vagyok rajta, mint King Kong. A nagy fekete ember fehér nőt akar. Ez a legkevésbé sem ártatlan, de attól még nagyon jó dolog. Nekem tetszik a kép."
A 2006-2007-es szezonra a csapat vállalt célja, hogy NBA-döntőt játsszanak. A Keleti csoport verhetőnek tűnik, a címvédő csapat játékosai sérültek és jóval idősebbek, mint a Cavs tagjai. A céljukat elérik ugyan, döntőbe jutnak, 1992 óta először, de a Spurs 4-0-ás mérleggel kisöpri őket.
A tapasztalatok azonban nagyon jól jönnek a következő szezonban, James szinte szárnyakat kap. Megszületik második kisfia is, ott állt a siker kapujában és kész lenne megismételni az előző szezonbeli teljesítményt, de ezúttal gyűrűt akar, mindennél jobban. Idén február 27-én, 23 évesen eléri a 10.000 pontos álomhatárt, a legfiatalabb játékosként az NBA történetében. Az újabb döntőbe jutást azonban a Boston akadályozza meg, 7 mérkőzésig tartó viaskodás után kiejtik a Cavaliers-t. Hiába dob James az utolsó mérkőzésen 45 pontot, ez sem elég, 97-92-re kikapnak a későbbi NBA bajnoktól. Harcban van az alapszakasz MVP címért újra, de ezúttal Kobe Bryant előzi meg a szavazáson.
2008 nyarán sem pihen, boldogan tesz eleget az olimpiai részvételnek, a ReDeem Team tagjaként utazik Pekingbe. Tisztában van a feladat súlyával, azzal, hogy mit várnak tőle. Rá és Kobe Bryant-re hárul a felelősség, hogy hazavigyék az aranyérmet. James pedig teszi, amit kell, bármit, amire az edző kéri. Meghatározó vezéralakja a csapatnak, elszánt és lelkes, az ellenfelek számára pedig sokszor demoralizáló és agresszív megoldásokkal rukkol elő. "Engem semmi más nem érdekel, csak a győzelem. Azért játszom. Tisztelem az ellenfelet, de le akarom győzni. Ezért jöttem, ezért jöttünk. Elértük a célunkat."
Ahogy általában. Eldönti mit akar és kész mindent alárendelni ennek. És mindezek mellett egyetlen pillanatra sem felejti el, hogy honnan jött, amiben van, aki segíti. A Walker család a mai napig ott van majdnem az összes Cleveland mérkőzésen. "Ilyenkor azt mondom a feleségemnek, hogy ez a fiú, ez az NBA-sztár ugyanaz a srác, akit egyedül mi néztünk az iskola tornatermében játszani. Ő semmit nem változott. Csak most mindenki más is őt nézi. Az egész világ őt nézi." - mosolyog Frank Walker.
Hogy mit veszített az NFL? Sosem tudjuk meg. De hogy mit nyert az NBA, azt látjuk.
|